لطفا چند لحظه صبر کنید ...

سرخط خبرها:   

 شنبه , 09|اسفند|1393
 Saturday , 28|February|2015

آخرين بروزرساني: شنبه, 09 اسفند 1393 ساعت 15:47 


کد خبر : 661                                               تاریخ انتشار : سه شنبه, 29 اسفند 1391 ساعت 22:54                                        مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
میانگین امتیار کاربران: / 6
ضعیفعالی 
تالش شناسی - گردشگری
تعداد بازدیدها : 3339

پارک جنگلی و سورتمه ریلی سیاه داران
  

soortme3 اختصاصی مریان خبر؛ بخش مرکزی تالش (هشتپر ) دارای یک جایگاه جغرافیایی خاصی است که از یک سو به چشم انداز جلگه , شهر و دریا و از سوی دیگر به کوهپایه های پوشیده از جنگل گسترده شده است .


این تنوع محیطی موجب گشت تا مکان ها و جاذبه های دلپذیر گردشگری بسیاری خلق شود که یکی از این مناطق پارک جنگلی سیاه داران است که در گذشته دارای درختان عظیمی از بلوط سر به فلک کشیده داشته است و از طرف دیگر توده عظیم درختان مانع ورود افراد به داخل جنگل می شد و بنابراین این منطقه با نام منطقه پوشیده از درختان سیاه معروف شد و بعد از ساکن شدن افراد ییلاق نشین, “سیا داران” معروف گشت .

soortme1 

این منطقه در حدود یک کیلومتری جنوب غربی شهر (هشتپر ) واقع می باشد و پس از احداث راه و پله گذاری بخش هایی از دامنه این تپه در بلندترین نقطه آن تفریحگاهی بکر و دیدنی با امکاناتی چون رستوران , آلاچیق, سرویس بهداشتی بر پا گردید.

soortme2

از دو سال پیش، طرح سورتمه جنگلی ریلی در دامنه های پوشیده از جنگل نیز تاسیس شد که عبور از مسیر آن برای مسافران بسیار هیجان انگیز و جالب می باشد.

ضمن آنکه در داخل محدوده و پس از عبور از مسیر ، حیاط وحش طبیعی ایجاد شده و حیواناتی مثل آهو و غزال وحشی قابل روئت می باشند.

 

انتهای پیام/انتهای خبر
 

اضافه کردن نظر


نـظر سنجـی

  به عنوان یک تالشی طرفدار کدام تیم هستید؟

  چوکا - 67.8%
  پرسپولیس - 16.1%
  استقلال - 13.4%
  سایر تیم ها - 2.7%
  شما دیگر نمی توانید به این نظر سنجی رای بدهید ، این نظر سنجی به پایان رسیده است . بر: 02 بهمن 1393 - 22:34