لطفا چند لحظه صبر کنید ...

سرخط خبرها:   

 شنبه , 08|فروردين|1394
 Saturday , 28|March|2015

آخرين بروزرساني: جمعه, 07 فروردین 1394 ساعت 14:15 


کد خبر : 661                                               تاریخ انتشار : سه شنبه, 29 اسفند 1391 ساعت 22:54                                        مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
میانگین امتیار کاربران: / 6
ضعیفعالی 
تالش شناسی - گردشگری
تعداد بازدیدها : 3434

پارک جنگلی و سورتمه ریلی سیاه داران
  

soortme3 اختصاصی مریان خبر؛ بخش مرکزی تالش (هشتپر ) دارای یک جایگاه جغرافیایی خاصی است که از یک سو به چشم انداز جلگه , شهر و دریا و از سوی دیگر به کوهپایه های پوشیده از جنگل گسترده شده است .


این تنوع محیطی موجب گشت تا مکان ها و جاذبه های دلپذیر گردشگری بسیاری خلق شود که یکی از این مناطق پارک جنگلی سیاه داران است که در گذشته دارای درختان عظیمی از بلوط سر به فلک کشیده داشته است و از طرف دیگر توده عظیم درختان مانع ورود افراد به داخل جنگل می شد و بنابراین این منطقه با نام منطقه پوشیده از درختان سیاه معروف شد و بعد از ساکن شدن افراد ییلاق نشین, “سیا داران” معروف گشت .

soortme1 

این منطقه در حدود یک کیلومتری جنوب غربی شهر (هشتپر ) واقع می باشد و پس از احداث راه و پله گذاری بخش هایی از دامنه این تپه در بلندترین نقطه آن تفریحگاهی بکر و دیدنی با امکاناتی چون رستوران , آلاچیق, سرویس بهداشتی بر پا گردید.

soortme2

از دو سال پیش، طرح سورتمه جنگلی ریلی در دامنه های پوشیده از جنگل نیز تاسیس شد که عبور از مسیر آن برای مسافران بسیار هیجان انگیز و جالب می باشد.

ضمن آنکه در داخل محدوده و پس از عبور از مسیر ، حیاط وحش طبیعی ایجاد شده و حیواناتی مثل آهو و غزال وحشی قابل روئت می باشند.

 

انتهای پیام/انتهای خبر
 

اضافه کردن نظر


نـظر سنجـی

    عملکرد دولت در تحقق کدام بخش از شعار سال خوب بود؟